ویندوز | بهترین برنامه‌های رایگان

مجموعه نرم‌افزار آفیس

از سال‌ها پیش، مجموعه نرم‌افزار Microsoft Office برای کار و مشاغل روز بسیار کارآمد به حساب می‌آید. اما دردسرهایی از قبیل حجم بالای برنامه، و همینطور دردسر‌های اکتیو کردن آنها در کشور ایران باعث شده است که کاربران دیگر به کارآمدی نرم‌افزارها بی اعتنا باشند و به دنبال راه‌حلی دائمی برای حل این مشکل باشند.

مجموعه نرم‌افزارهای مختلفی را می‌توان با اندکی جستجو در سایت‌ها پیدا کرد که از جمله آنها را می‌توان نرم‌افزارهای زیر را نام برد:
SoftMaker FreeOffice یا Apache OpenOffice یا WPS Office یا LibraOffice یا …

با تست و بررسی نسخه‌های مختلف این مجموعه نرم‌افزارها، بهترین جایگزین برای نرم‌افزار Microsoft Office تنها می‌توان نرم‌افزار LibraOffice را نام برد. این مجموعه نرم‌افزار، شامل نرم‌افزارهای زیر است:

Writer (word processing), Calc (spreadsheets), Impress (presentations), Draw (vector graphics and flowcharts), Base (databases), and Math (formula editing)

برای دانلود مجموعه نرم‌افزار LibraOffice به این لینک مراجعه کنید.

نرم‌افزار مدیریت ایمیل

هر چند که Mozilla Thunderbird حریف سختی برای نرم‌افزار محبوب Microsoft Outlook است، ولی کمتر کسی به فعالیت شرکت Opera در زمینه تولید نرم‌افزار مدیریت ایمیل توجه کرده است. طبق تستی که انجام دادم، در کمال تعجب فهمیدم که Opera Mail بسیار قوی‌تر و همینطور ساده‌تر از Mozilla Thunderbird منتشر شده است. از مزایای خوب دیگر این نرم‌افزار را می‌توان به سبک بودن آن اشاره کرد.

نرم‌افزار Opera Mail را می‌توانید از این لینک دانلود کنید.

نرم‌افزار امنیتی

در حال تست!

نرم‌افزار چندرسانه‌ای

در حال تست!

 

این مقاله در طول زمان ویرایش خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۷ مهرماه ۱۳۹۵
تاریخ ویرایش: ۷ مهرماه ۱۳۹۵

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *